Анонс: Реванш Тайсон Фьюрі - Дерек Чізора

17:41, 28.11.2014. Анонси 5800

Анонс: Реванш Тайсон Фьюрі - Дерек Чізора

Тайсон Фьюрі (22-0, 16 КО) - Дерек Чізора (20-4-0, 13 КО)

ExCel Arena, Лондон. Елімінатор на офіційного претендента на титул WBA у суперважкій вазі.

Перед боєм Девіда Хея і Дерека Чізора абсолютного чемпіона світу Володимира Кличка попросили якось охарактеризувати це протистояння. На це українець відповів доволі лаконічно, але разом із тим досить змістовно: "Я думаю, що цей бій - це шоу уродів". Українського чемпіона світу тоді зрозуміти можна було: стільки, скільки Хей на пару з Чізорою вилили на братів "словесного лайна" - не зробив, мабуть, ніхто. Це на той час. Бо потім Хей завершив кар'єру, яку, щоправда, за класикою жанру уже збирається відновлювати. А як відомо, "святе місце порожнім не буває", і ось місце словоблуда-Девіда зайняв Тайсон Фьюрі. Ну, що поробиш, таке зараз покоління британських супертяжів! Ми всі пам'ятаємо, що бокс, це спорт джентльменів, і еталонним зразком цього прислів'я є брати Клички. Та все ж погодьтеся, що без таких персонажів, як Фьюрі і Чізора було б не так цікаво. От скажіть, але тільки чесно: а хто з вас не дивився бій Хей - Чізора? Або хто не подивиться реванш Фьюрі - Чізора? Серед справжніх любителів боксу таких, думаю, знайдеться мало.

У всі часи "язикатих" боксерів вистачало. Розпочав цей весь піар ще в 60-х Найвеличніший Мохамед Алі, і з того часу пішло-поїхало. Але якщо вислови Алі, а потім Майка Тайсона перед боєм потім підкріплювалися в рингу боксом найвищого ґатунку, і це було більш ніж вдале поєднання з точки зору піару, то Чізора і Фьюрі - не той випадок. Їхні витівки (особливо це останнім часом стосується Т.Ф.) ще можуть претендувати на те, аби увійти до антології "100 найепатажніших висловів боксерів в історії", то бокс у їхньому виконанні в підручниках через десятки років вивчати точно не будуть.

dereck-chisora-tyson-fury3.jpg (42.16 Kb)

Перед тим, як перейти до шансів майбутніх суперників, хотілося б нагадати, що це буде реванш, а в першому поєдинку Фьюрі без особливих проблем і з комфортною перевагою за очками здобув перемогу. Тайсон і перед цим боєм є фаворитом, але в порівнянні із попереднім боєм - з невеликою поправкою. Все-таки Чізора з того часу здобув колосальний бойовий досвід - у протистояннях із Віталієм Кличком, Робертом Хеленіусом, Девідом Хеєм, дуже незручним Маліком Скоттом та кількома іншими сильними суперниками. До слова, Чізора досить гідно дивився на фоні Кличка-старшого (щоправда, Віталій майже весь бій провів із травмованою рукою), і, на думку більшості спеціалістів попри поразку все-таки насправді переміг Хеленіуса. Зараз британська преса все частіше наполягає на тому, що до першого бою із Фьюрі Чізора просто віднісся несерйозно...

А що ж Фьюрі? В Тайсона був лише один серйозний суперник з того часу - Стів Каннінгем, і то з ним він мав проблеми. В тому числі і у вигляді нокдауну. Це при тому, що навіть у крузерах Стів ніколи не вважався б'ючим боксером. Тому у плані здобуття досвіду за останні три роки - у Чізори гандикап більш ніж серйозний. Це не зовсім провина Фьюрі, оскільки ми всі добре пам'ятаємо, що у нього двічі зривався бій із Девідом Хеєм, а також так і не відбувся поєдинок із Девідом Прайсом, хоча промоутери його ретельно "готували" язиками своїх підопічних дуже тривалий час. Та все ж якби там не було - рівень опозиції Чізори і Фьюрі за останні три роки - не до порівняння.

266933-fjuri-i-chisora-posporili-pered-poedinkom-na-10-tysjach-funtov.jpg (42.94 Kb)

В майбутньому поєдинку більш прогнозованим буде Чізора. Він точно у своєму стилі пертиме вперед з пресингом, які завершуватимуться фірмовими наскоками із розмашистими свінгами. Його основний шанс полягає у тому, що один із таких свінгів Фьюрі не побачить, і він прилетить точно у ціль. Фьюрі ж може діяти більш різноманітно: починаючи від бою на дальній дистанції з переходом на ближню і середню. Хоча, зважаючи на габарити, він мав би уникати бою на усіх дистанціях, окрім дальньої.

І ось тут я б зупинився на психологічній стійкості Фьюрі. Це важливо, оскільки в багатьох бойових ситуаціях, навіть проти несильних суперників Тайсон поводив себе не дуже адекватно. І найчастіше це траплялося, коли він опинявся в не дуже комфортній для себе ситуації. А що буде, коли його весь бій пресингуватиме більш "матьорий" і підготовлений, ніж три роки тому Чізора? Чи не забуде він план на бій? А що від нього взагалі можна чекати? Бо у випадку із Чізорою більш-менш все зрозуміло: він, наче той носоріг лізтиме вперед, і ні на крок не відступить від своєї небагатої на варіанти стратегії. І зупинити його зможе або фінальний гонг, або удар типу того, який свого часу наніс Девід Хей.

Одним словом, має буде цікаво. Не з точки зору майстерності і тактичних битв, а з точки зору інтриги. Не будемо також забувати, що переможець цього протистояння вийде по лінії WBA на Володимира Кличка. І це ще один привід, аби переглянути бій.


Теги:Дерек Чізора, Тайсон Фьюрі

Новини
Більше новин

Читайте також