Анонс: Геннадій Головкін - Мартін Маррей

13:59, 19.02.2015. Анонси 5733

Анонс: Геннадій Головкін - Мартін Маррей

Геннадій Головкін (31-0, 28 КО) - Мартін Маррей (29-1-1, 12 КО)

Salle des Étoiles, Монако. Бій за звання чемпіона світу WBA і тимчасового чемпіона світу WBC у середній вазі.

Більшість експертів світу боксу називають Мартіна Маррея найбільшим випробуванням в кар'єрі Геннадія Головкіна. Скоріш за все, так воно і є, але навіть за таких "розкладів" казах підходить до цього протистояння явним фаворитом. Настільки явним, що починається закрадатися думка про те, що ми станемо свідками чергового місматчу за участю Головкіна. А Маррей перетвориться на ще одну жертву казахського термінатора.

Делікатність цієї ситуації насамперед у тому, що боксерські аналітики досі так і не склали портрет із набором характеристик боксера, який міг би побити Головкіна. Хто це має бути? Потужний слаггер, який в рубці зможе "перемолоти" Геннадія? Чи технарь, який здатен перефехтувати казаха? Якщо це слаггер, то поки в середній вазі навіть на горизонті не видно боксера, який має не тільки потужніший за Головкіна удар, але й таке ж міцне підборіддя, як казах. Згадайте момент, коли Головкін нокаутував Даніела Гіла: він пропустив далеко не слабкий зліва, і моментально відповів правим, після якого Гіл уже бій продовжити не зміг! Скажіть, як рубатися з таким монстром?!?

Розглянемо інший варіант: проти Головкіна виходить в ринг технічний, швидкий і тактично грамотний боксер. Обробляє в принципі не безгрішного Геннадія великою кількістю не сильних, але влучних ударів з дистанції, перемагаючи за очками раунд за раундами... В теорії, воно може так і легко уявити, але на практиці... Навіть якщо проти Головкіна вийде в ринг супер-технарь, то як він вирішуватиме проблему пропущених бомб від Геннадія? А такі рано чи пізно будуть. Можна припустити, що раунд-два-три він ще відбігає, відджебиться, але якщо не поляже від одного точного пропущеного удару, то ефект акумулятивності уже з середніх раундів почне позначатися як на швидкості, так і на витривалості боксера. Він почне застоюватися на місці, і стане черговим "клієнтом" Головкіна на забій на місці. Та й проти "бігунків" Головкін має дуже хорошу протидію: казах є одним із найкращих у світі по здатності різати кути.

photo_25047.jpg (44. Kb)

То ж хто тоді може перемогти Головкіна? Відповідь на це питання банальна: ідеальний боксер. Він повинен бути дуже технічним і з дуже потужним ударом. З нордичним спокоєм і латиноамериканським характером. І здатність тримати удар не завадить для комплекту. А тепер задамося питанням: Маррей є таким боксером? Відповідь однозначна: ні.

Мартін насправді є дуже добротним бійцем, можна сказати елітарним у сучасному цеху середньоваговиків. З хорошим поєднанням техніки і вмінням втілити тактичні напрацювання на бій (згадайте, як він практично в одні ворота переміг нашого Макса Бурсака). З трохи вищим за середній рівнем швидкості, з середнім за силою ударом (можливо, навіть трохи нижчим за середній - подивіться на відсоток нокаутів), але з серйозною психологічною стійкістю, з сильними характером і ментальністю. Маррей провів чимало боїв із сильними середньоваговиками, і два бої із чемпіонами світу. В його протистоянні із Феліксом Штурмом зафіксували нічию (хоча на думку більшості тих, хто бачив бій, Маррея нагло обікрали), і програв Серхіо Мартінесу, хоча й з мінімальним очковим відривом та ще й відправивши "Чудового" у нокдаун. Та все ж відносні успіхи у цих двобоях не варто перебільшувати: Штурм як був, так і залишився типовим домашнім переоціненим чемпіоном, а Мартінес уже був на спаді, та ще й травмувався по ходу бою.

martinez-murray_19.jpg (37.93 Kb)

"Думаю, Головкін все ж почне пробивати захист Маррея "чистяками", і поступово його "розкрутить". Але це не означає, що Мартіна декласують, або що він не зможе "закатати" надкрутий бій. Він цілком якісний боєць світового рівня. Але Головкін, вважаю, це інший Флойд Мейвезер. Він елітарний чемпіон. Кращий у світі, хто комбінує вбивчу міць і класні ази боксу", - такий прогноз на бій свого земляка Маррея дав Тайсон Фьюрі. Ще щось треба додати?..

Тож практично все, на що може розраховувати Маррей у цьому бою - це гідний виступ. Таким можна буде вважати навіть те, якщо Мартін залишиться після фінального гонгу на своїх ногах. Цього у боях з Головкіним не вдавалося нікому з 2008 року.


Теги:Геннадій Головкін, Мартін Маррей

Новини
Більше новин

Читайте також