"Бити будуть і в морду, і в паспорт"

13:46, 16.04.2015. Анонси 28003

Олександр Усик (6-0, 6 КО) - Андрій Князєв (11-1-0, 6 КО)

Палац Спорту, Київ. Бій за звання Інтерконтинентального чемпіона WBO у важкій вазі.

Більше чотирьох місяців один з найкращих українських боксерів Олександр Усик не виходив в ринг. Ніби трохи завелика перерва, як для стартового відрізку кар'єру. Але це якщо порівнювати з іншими професіоналами-початківцями. Бо в кожного бійця - своя стратегія розвитку кар'єри: комусь потрібно купа боїв для набуття досвіду. Комусь навпаки - важлива не частота виходів в ринг, а якість суперників. А хтось може виходити на серйозні, і навіть чемпіонські бої уже в перших боях, як, наприклад, Гільєрмо Ріґондо або, особливо, Василь Ломаченко.

Якби там не було, але після чотиримісячної перерви ми знову побачимо в рингу надію українського боксу Олександра Усика. Я не працюю в K2 Promotions, але не можу не висловити респект менеджменту компанії за вибір суперника. По-перше, привезти в Київ живого росіянина, який вийде проти улюбленця усієї України - скажіть, яка вивіска сьогодні може бути крутішою? По-друге, привезли росіянина з боксерським стилем, який створений для того, аби Усик на очах всієї України не тільки його побив, але й побив красиво - інший перебіг бою і результат тут мало ймовірні. І, по-третє, за своїм стилем - це буде перший подібний суперник Олександра на професійному рингу. А це дуже корисно для побудови однієї з найважливішої складової будь-якого успішного спортсмена - тобто, досвіду.

Отож, Андрій Князєв... 29-річний уродженець Воронежу ні в любителях, де перемагав лише в якихось регіональних змаганнях, ні в професіоналах не добився навіть дещиці від тих успіхів, які були і є в Усика. В українця після шести поєдинків у профі уже в доробку є принаймні пояс Інтерконтинентального чемпіона WBO. А в Князєва - титули PABA і WBO Oriental, про які чули хіба що або функціонери боксу, або ну дуже вже великі фанати цього виду спорту. А про любительські трофеї Усика - чемпіона світу та переможця Олімпіади - Князєв міг мріяти лише в снах. Та все ж в росіянина є також свої певні якості, які Усику потрібно якщо не боятися або остерігатися, то, принаймні, з якими варто рахуватися.

Князєв доволі прогнозований боксер: його тактика бульдозера є класикою для не надто технічних, але при цьому вольових суперників. Росіянин у всіх боях напирає на опонента в надії якщо не забити, то зламати і фізично, і морально. Між іншим, одним із небагатьох його плюсів є те, що він полюбляє чергувати удари по "поверхах" своїх суперників. Тобто, на одні лише голови не полює. Має непогані бокові з обох рук, блочний захист, середню швидкість та силу ударів. В захисті є дірки, цим користувалися навіть опоненти з 26-ма поразками в пасиві, наприклад, Руслан Семенов.

qzp119ekikm_615x462.jpg (111.04 Kb)

Чесно кажучи, виглядає на те, що два попередніх опонента Усика - південноафриканці Даніел Брюер та Дені Вентер були куди сильнішими за Князєва. Ну, можливо, не сильнішими (це виявить лише сам бій), а більш кваліфікованими. Для Олександра важливо на всяк випадок старатися не дуже виходити на ближню дистанцію. А ще краще - виходити, але надовго там не затримуватися. Швидкість ніг Усика дозволяє без проблем це зробити. Взагалі ж такий суперник, як Князєв - ідеальна мішень для Усика. З величезною долею ймовірності українець поб'є його впевнено і красиво. За моїм прогнозом - це буде деклас типу того, який для Алекса Ліапаї рік тому влаштував Володимир Кличко.

Сам перебіг бою навряд чи буде дуже швидким і блискавичним. Усик і так ніколи не форсує подій, а тут ще й опонент у нього, якого для горизонтального положення треба добряче підготувати. До речі, Князєв так ніколи і не був у нокдаунах у своїй профі кар'єрі. Тож для українця буде додатковим стимулом організувати для росіянина його перший "канвас".

240029.jpg (90.93 Kb)

І ще про одну річ, яку оминути дуже складно, якщо взагалі можливо. Так, як Усик, так і його суперник постійно оминають питання політики, сучасних відносин України та фактичного окупанта її теперішніх територій. Мовляв спорт і бокс, зокрема, вони поза політикою. Але навряд чи про це під час бою не згадають мільйони українців. Тут національності суперників - це головна родзинка цього протистояння, яке за своєю власне боксерською суттю є відвертим місматчем. Бо для багатьох любителів боксу - причому по обидві сторони кордону - Усик і Князєв "бити будуть і в морду, і в паспорт". В даний час це забрати неможливо.


Теги:Олександр Усик, Андрій Князєв

Новини
Більше новин

Читайте також