Анонс: Володимир Кличко - Олександр Повєткін

18:42, 03.10.2013. Новини 5562

http://24boxing.com.ua/uploads/images/boxers/7ajtd2tehbk.jpg />

Володимир Кличко (60-3-0, 52 КО) - Олександр Повєткін (26-0-0, 18 КО)

Москва, Росія. Бій за звання чемпіона світу WBA, WBO, IBF у суперважкій вазі.

"Якщо Повєткін переможе - то це буде головна подія у його житті. Якщо виграє Кличко, то це буде рядова його перемога", - ось такий коментар напередодні протистояння Володимира Кличка та Олександра Повєткіна дав легендарний боксер Евандер Холіфілд. І додати тут щось важко, бо ці слова відображають як реальний розклад сил, так і ціну цього бою для кожного із майбутніх суперників.

Усі чекають цього поєдинку з двох причин: по-перше, він зривався уже багато разів, був овіяний не одним скандалом, і вболівальники не можуть нарешті дочекатися, аби на власні очі переконатися, чому навколо нього здійнявся такий шум. Ну, а друга причина - це піар зі сторони російського боксера, яка припіднесла цей поєдинок, ледь не як "Бій століття". Насправді, коли хочеш дізнатися, наскільки конкурентноспроможнім може бути та чи інша спортивна подія - варто подивитися на котировки букмекерів. А там - 1,17 на перемогу Кличка, і аж 5 - на перемогу Повєткіна. Для тих, хто мало розбирається у цих цифрах, поясню: вони означають, що букмекери розглядають ймовірну перемогу Повєткіна ледь не як чудо.

І справді, якщо хоча б співставити сильні і слабкі сторони обох суперників, то тут явна перевага Кличка, починаючи від габаритів, атлетизму, сили удару і завершуючи досвідом поєдинків із сильними суперниками. В Повєткіна за великим рахунком сильних опонентів було два... якщо не сказати півтора. Спочатку Едді Чемберс, який першу половину бою виграв "в суху", але потім чомусь зупинився, а потім Марко Хук, перемога над яким як мінімум половиною спеціалістів боксу ставиться під сумнів. Були ще суперники з іменами, такі як Кріс Бьорд, Руслан Чагаєв та Хасім Рахман, але всі вони перебували далеко від свого спортивного піку, і представляли собою лише тіні від гучних імен.

7ajtd2tehbk.jpg (50.15 Kb)

Побутує навіть думка, що Повєткіна ледь не спеціально виліпили під Володимира Кличка - настільки він є ідеальним суперником для українця. Якраз проти таких молодший з Кличків й любить проводити бої: маленькі габарити, які дозволяють контролювати весь поєдинок джебом, та відсутність разового нокаутуючого удару, який декого все ж примушує згадувати міф про скляне підборіддя Володимира. І якщо дехто з таких боксерів досягли певних успіхів, наприклад, Султан Ібрагімов, який залишився стояти на своїх двох, то декому не пощастило, як Едді Чемберсу, котрому під завісу 12-го раунду знадобилася допомога лікарів. Але всі ці суперники відверто думали більше про те, аби вижити і потім пишатися, що протрималися проти Кличка 12 раундів - Ібрагімов, Чемберс, той же Хей - ніж про перемогу. Таких бійців дістати важко, тому деколи поєдинки перетворюються на нуднувате видовище: Кличко весь бій бігає, а суперник тікає. Але навряд чи Повєткін так чинитиме перед власною публікою.

Бо по-перше, в Росії такого не зрозуміють від "Вітязя", а по-друге, в такій манері ще потрібно вміти боксувати. А Саша ніколи таким не був, бо практично всі поєдинки проводив у манері агресора. І ось тут для Повєткіна сплелося все воєдинно: і малесенький шанс для успіху, і значно вірогідніша ймовірність програти нокаутом криються якраз за цією агресивною манерою ведення поєдинку. Повєткін за півтора раунда бою зі старим і товстим Рахманом примудрився головою зловити ледь не всі його джеби. А що буде, якщо так само регулярно влучатиме Кличко своїм джебом, який називають ледь не найкращим за всю історію хевівейту? Ну, добре, припустімо, що періодично Олександр цінною болі і неймовірного терпіння зуміє таки проходити повз джеб Володимира і прорватися на зручну для себе середню та ближню дистанції. Але там у кращому разі на нього чекатиме клінч і в'язання зі сторони Кличка, який і в цьому є вправним майстром (школа Менні Стюарда, між іншим) і яке вимотуватиме більше Повєткіна, який є нижчим за зростом. А в гіршому, на середній дистанції на Повєткіна чекатиме права Кличка, а з нею краще не зв'язуватися. Але ризикувати Олександру потрібно, інакше якщо він не прориватиметься поближче "до тіла", то весь бій перетвориться на розгром у виконанні Кличка із дальньої дистанції. Тут важливим фактором є те, наскільки Повєткін зможе витерпіти. Поки цього в останнє майже десятиліття не вдавалося успішно зробити нікому.

Єдиним шансом Олександра у цьому протистоянні є не припиняти спроб прорватися на зручну для себе і незручну для Володимира дистанцію і працювати серійно. В Повєткіна є хороший правий через руку, і нашому співітчизнику потрібно бути пильним весь поєдинок.

1235459-10151669087525205-2925808-n.jpg (47.97 Kb)

А що ж Володимир? Йому для перемоги потрібно просто правильно і якісно виконати свою звичну роботу: для початку нав'язати супернику свою дистанцію, "відполірувати" голову Повєткіна джебами, і потрохи але стабільно пускати в хід свою праву гармату. Насиченість та щільність поєдинку в першу чергу залежатиме від рівня допуску, який Кличко видасть Повєткіну: якщо цей рівень буде малий, то бій нагадувати протистояння із Ібрагімовим, якщо великий - то із Вахом.

В будь-якому випадку ми сподіватимемося, що в цьому бою обійдеться без несподіванок, і Володимир Кличко здобуде впевнену і красиву перемогу. Прогнозуємо перемогу за пунтками з розривом не менше, ніж 117:111 (тут не в останню чергу залежить і від адекватності суддів), або перемогу Кличка нокаутом в останніх раундах.


Теги:Володимир Кличко, Олександр Повєткін

Новини
Більше новин

Читайте також